You are currently viewing Rīgas peldvietās notiks bezmaksas nodarbības par drošu atpūtu uz ūdens

Rīgas peldvietās notiks bezmaksas nodarbības par drošu atpūtu uz ūdens

  • Post author:
  • Post category:Ziņas

Otro gadu pēc kārtas Rīgas pilsētas populārākajās peldvietās notiks bezmaksas atvērtās nodarbības bērniem un jauniešiem vecumā no 10 gadiem, kuru laikā, piedaloties dažādās izzinošās aktivitātēs, dalībniekiem būs iespēja gan apgūt drošas uzvedības uz ūdens teorētiskos apsvērumus un priekšnosacījumus, gan praksē pārliecināties par dažādiem mītiem, kas saistīti ar drošības prasību ignorēšanu vai spēku pārvērtēšanu, atpūšoties ūdenī vai tā tuvumā.

Bezmaksas nodarbības mēneša garumā notiks katru sestdienu un svētdienu un tās tiks īstenotas trīs Rīgas publiskajās peldvietās – Lucavsalā, Ķīpsalā un pie Bābelīša ezera. Katrā no šīm peldvietām tiks aizvadītas 16 atvērtās nodarbības. Pirmās nodarbības ir ieplānotas jau 10.jūlijā. Nodarbības vadīs sertificēti peldēšanas treneri ar ilgstošu pieredzi bērnu un jauniešu peldētapmācībā, kā arī drošības uz ūdens prasmju apmācībā.

Nodarbības sastāvēs no diviem blokiem:

1) informatīvi izglītojošais bloks, kura ietvaros dalībnieki tiek iepazīstināti ar drošības uz ūdens teorētiskajiem aspektiem, būtiskākajiem riskiem un pasākumiem, kas nepieciešami, lai mazinātu šos riskus;

2) praktisko aktivitāšu bloks, kuras ietvaros dalībnieki caur dažādām sportiskām aktivitātēm ūdenī nostiprina pirmajā blokā gūtās zināšanas un praksē pārliecinās par dažādiem ar drošību uz ūdens saistītiem riska faktoriem un izplatītākajiem mītiem.

Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansēto projektu “Izglītojošas un drošas bērnu un jauniešu aktivitātes Rīgas peldvietās” īsteno peldēšanas kluba “Madwave Rīga” sadarbībā ar biedrību “Peldēt droši” un Latvijas Peldēšanas federāciju. Projekta mērķis ir veicināt Rīgas bērnu un jauniešu izpratni par drošu aktīvo atpūtu uz ūdens, kā arī popularizēt Rīgas oficiālo peldvietu izmantošanu, nodrošinot viņiem iespējas šajās peldvietās apgūt drošības uz ūdens teorētiskās pamatiemaņas, piedaloties dažādās izzinošās un drošās aktivitātēs ūdenī.

Nodarbības sāksies 10.jūlijā un norisināsies nedēļas nogalēs – sestdienās un svētdienās. Plašāka informācija un pieteikšanās nodarbībām iespējama kluba mājaslapā: www.madwave.lv/klubs

Nodarbības notiek sadarbībā ar Peldēt droši (www.peldet.lv).

Statistika rāda, ka Latvijā ik gadu noslīkstot dzīvību zaudē vairāk kā 100 cilvēku, tai skaitā liela daļa bērnu un jauniešu un tas ir lielākais noslīkušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju visā ES. Datu analīze pierāda, ka absolūtais vairākums šo negadījumu notiek ārpus labiekārtotām peldvietām, vienlaikus sabiedriskās domas aptaujas rezultāti atklājuši, ka Latvijas iedzīvotāji ir vāji izglītoti drošības uz ūdens jautājumos, bieži vien pārvērtē savas prasmes un izvēlas atpūtai nepiemērotas peldvietas un aktivitātes, kas ietver paaugstinātu traumatisma risku (lēkšana uz galvas, utt.). Kā viens no iemesliem šādai rīcībai tiek pieminēts “rīcības brīvības trūkums”, proti – jauniešiem šķiet, ka peldvietās, kurās dežurē glābēji, viņi nevarēs pietiekami jautri izklaidēties.